Užitečný život, občanské sdružení
Nemluvme o integraci. Uskutečňujme ji.
Úvod   Kdo jsme   Lidé   Fotky   Kontakt
občanské sdružení

Vzhůru na Smrk!

Smrk Nudíte se? Kupte si medvídka mývala. (B. Hrabal – Postřižiny)

…anebo s námi vyražte na Smrk (1124 m) v Jizerských horách, budete mít míň starostí s krmením. My totiž máme o krmení postaráno!

Smrk měl dřívější název Tabulový smrk, protože se zde stýkala tři panství, která označovaly tabule s názvy majitelů. Jedná se o nejvyšší vrchol Vysokého jizerského hřbetu a zároveň české části Jizerských hor a zároveň je nejsevernější tisícovkou naší vlasti. Smrk poznáte podle plochého kupovitého dvojvrcholu se zbytky zarovnaného povrchu. Východní vrchol leží za státní hranicí a je o 3 m nižší. Oba vrcholy odděluje mělké sedlo (1 117 m n. m.), na jehož severní straně je od roku 1997 pěší hraniční přechod.

Z ekologického okénka (s volným přechodem do okénka literárně-historického):
Původní smrkový prales na vrcholové plošině byl zničen (v letech 1960–65 chráněn v rezervaci), vrchol dnes pokrývá nová výsadba, kromě smrku i s klečí a listnáči. Na severním hřbetu vrchol Měděnec (777 m n. m.), v jehož okolí zachovalé štoly po dobývání cínové rudy. Na jihozápadním svahu se nachází část pramenů Jizery. Asi 0,5 km západně od vrcholu lze nalézt přírodní památku Klečoviště (1 060 m n. m., porost kleče), která je bez omezení přístupu. Na vrcholu se nalézá trigonometrický bod, severně od něho pomník, postavený v roce 1906 na počest Theodora Körnera, německého básníka, který sem v roce 1806 vystoupil.

A protože se těžko bude něco podobného opakovat a výstupuchtiví dobyvatelé už vaří linky telefonní a zahlcují e-mailové schránky, neváhejte a hlašte se, dokud ještě nějaké to místo zbylo!

Kdy to bude: 21. –23. 5. 2010 (akce začíná v pátek v podvečer a končí v neděli poO)

Kolik za to: 500 Kč.

Co je v ceně: nakrmení, bydlení bez děr v prostěradlech, sem tam nějaký ten zážitek a překvapení, adrenalin, trocha větru, sluníčka a možná i vody, hodně ostrého jizerského vzduchu (s drobnými poryvy z Polska) a tak trochu i něco navíc – tentokráte s tématikou trvale udržitelného rozvoje

Co v ceně není: doprava (každý po vlastní ose, v případě potřeby bude individuálně řešeno)

Co s sebou:
Povinné – bonbóny, čokoláda a sušenky pro šéfa (neurazí ani kapaliny- ale vodu do ostřikovačů nepotřebuju) , dobrá nálada a hodně energie
Doporučené – oblečení do každého počasí, nepropršivé a neprofouknutelné, kvalitnější botky, spacák a karimatka (bude upřesněno)
Vhodné – termoska, ešus, nůž, KPZ, plyšový kamarád

Máte-li zájem jet, mrkněte na stránky http://www.uz-1000ovky.estranky.cz/ V případě jakýchkoli potíží pište na e-mail: jitka.burianova(roláda)gmail.com a budete obslouženi taktéž.

Tisícovky jsou integrační akce, ale protože skupina musí být soběstačná, vyhrazujeme si právo na výběr účastníků. Přihlašování končí 30.4.2010.

Koho za tím hledat
Jitka & Pavel & Vendula & Evča

««« Předchozí text: Hlavu vzhůru! Následující text: Do sedla nebo do madel? »»»

Ondra Hohl | 29.3.2010 Po 14:58 | Akce UŽ | 0 | Sdílet

Podporujeme osobní rozvoj mladých lidí s postižením i bez něj. Pořádáme zážitkové kurzy, výlety za kulturou, přírodou a pohodou, sportovní, turistické a další akce.
Bude
Freedom4, čtvrtky večer
      integrovaná taneční skupina
Koňská miniopera, jaro
      víkendy s koňmi
Seminář Zpětná vazba
      17.-19.10.2014, vzdělávací víkend

Bylo
Arbor Vitae • Divadlo fórum • Doteky moře • Fontána • Forest Run • Nanečisto • Vy-tváření • Seminář Zpětná vazba
Text to HTML converter and formatter