English
logo dm2012

K moři vyrazíme v noci v pátek, 14. září 2012. Přesný čas i místo srazu upřesníme v dostatečném předstihu před odjezdem v závislosti na bydlištích účastníků. Stejně jako minulé ročníky se pokusíme zorganizovat dopravu na místo srazu tak, aby méně mobilní účastníci mohli nasednout do aut z pohodlí jejich domova. Trasu přejezdu posledního ročníku Doteků vidíte na obrázku (ve zkratce: České Budějovice-Linec-Graz-Mureck-Lenart-Ptuj-Jadranská magistrála Macelj-Záhřeb-Split). Byť jsme většinu cesty strávili ve třech autech povídáním, zpíváním, zíváním, podřimováním nebo řízením - tedy vesměs příjemnými aktivitami - jedná se o noční přejezd, který nemusí každému vyhovovat. Z toho důvodu je jedinou náplní po příjezdu do cíle v sobotu dopoledne vybalení a relax na palubě lodi až do nedělního rána.

Cestu auty volíme z několika důvodů, z nichž nejdůležitějším je flexibilita, která nám umožňuje udělat pauzu kdykoli, kdy je to potřeba (voláním přírody počínaje, přes střídání řidičů či hromadný spánek v klidu na odpočívadle). Velkým pomocníkem nám v tomto byly vysílačky přidělené každému autu, díky nimž bylo snadné celou kolonu synchronizovat. Noční přejezd jsme realizovali ve snaze vyhnout se kolonám, nicméně letos zvažujeme odklad startu na sobotní ráno. Rozhodování proběhne konzultací s řidiči i účastníky před odjezdem.

Na první plavbu vyrazíme v neděli, 16. září, pokud to počasí i oba kapitáni povolí. Stejně jako posledně nás budou lákat vody střední Dalmácije s množstvím ostrovů a vyhlášených přírodních krás. Co jsme v nich objevili předloni, to si můžete přečíst na našem námořnickém BLOGU...

Termín předání obou lodí zpět je smlouvou stanoven na 8.30 hodin ráno, v sobotu 22. září 2012. Vstávání po předchozí noci v hospůdce, plné vzpomínání, dobrého jídla a smíchu, není snadné a ještě hůře se všem opouští jejich oplachtěný domov, ale vzpomínky se vždy vlezou do batohu, takže nakonec cesta probíhá v tradičně veselém módu. Fotky z té minulé najdete v našem minivýběru v ALBU či spolu s příběhy na BLOGU. Domů se většina účastníků dostává v neděli dopoledne - opět je naší snahou doručit všechny, které auta vyzvedávala doma, opět do náruče bližních.